Széchenyi 2020
2021. július 27. - Kedd
Kezdőlap  Kapcsolat  Oldaltérkép  
Mosonszentmiklós Online

1956-ra emlékeztünk


2017.10.24. 13:07
1956-ra emlékeztünk
Községünkben 3 helyszínen zajlott le idén is az 56-os ünnepség. Először a Polgármesteri Hivatal oldalán elhelyezett emléktábla előtt emlékeztünk az 1956-os miklósi eseményekre, majd az 56-osok terén a mosonszentmiklósi emberek 56-os helytállására. Az önkormányzat mellett több civil szervezet, 56-os katona és nemzetőr, továbbá magánember is koszorút helyezett el az emlékművön.

Az ünnepség a Művelődési Házban folytatódott, ahol dr. Nagy István Államtitkár Úr, országgyűlési képviselőnk emlékezett meg e dicső forradalomról. Ünnepi beszédét követően került sor a helyi kitüntetések átadására. Winkler Zsolt atya 13 évi egyházi munkája elismeréseként Mosonszentmiklós község Emlékérmet vehetett át. Stergerits József Mosonszentmiklós község Érdemérmet (posztumusz) kapott, melyet Bedő Csaba polgármester méltatását követően felesége, Ibolya vett át. Varga Rudolf pedig Mosonszentmiklós község Díszpolgára (posztumusz) kitüntetést kapott. Varga Rudolf méltatását Szalánczi Ernő, községünk díszpolgára olvasta fel, a kitüntetést pedig Varga Gábor vette át. Ezt követően az 1956-os Nemzetőr Szervezet két tagjának, Kovacsics Krisztiánnak és Boczor Gyulának az előléptetését ünnepelhettük. Az est végén, az állófogadás ideje alatt Tóth Pálné riseliős terítőit és Tilai Gergely természetfotóit tekinthette meg a szép számú közönség.

Gratulálunk a kitüntetetteknek és családtagjaiknak, a díjak idén is megérdemelt kezekbe kerültek!
 

Magyar falu program
e-ügyintézés
e-papír
Panoráma
Leader Egyesület
Önkormányzati sajtószolgálat
Túraútvonalak
Széchenyi 2020

Weboldalunk süti (cookie) fájlokat használ. Ezeket a fájlokat az Ön gépén tárolja a rendszer. A cookie-k személyek azonosítására, látogatási szokásaik követésére nem alkalmasak, szolgáltatásaink biztosításához szükségesek. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k használatába. További információért kérjük, olvassa el adatvédelmi nyilatkozatunkat