2018. augusztus 17. - Péntek
Kezdőlap  Kapcsolat  Oldaltérkép  
Mosonszentmiklós Online

A búcsú időpontja és pár szó a 810 éves ünnepségünkről


2018.07.23. 07:23
A búcsú időpontja és pár szó a 810 éves ünnepségünkről
Többen kérdezték, hogy idén mikor lesz a búcsú. Szóval idén augusztus 11-12-én (szombat-vasárnap). A búcsú napjának a kiszámítási módja pedig a következő:

Falunk templomának felszentelése anno augusztus 6-án volt. Innét ered az, hogy a templomi (egyházi) búcsú napja mindig aug. 6-a, a falu búcsúja (világi) pedig az aug. 6-át követő vasárnap (idén aug. 6-a hétfő, így jön ki, hogy a következő vasárnap, aug. 12. a búcsú napja). Ha aug. 6-a vasárnapra esik, akkor azon a napon van a búcsú, ekkor, de csak ekkor esik egy napra az egyházi és a világi búcsú ideje!

Ebben az évben ünnepeljük településünk alapításának 810 éves évfordulóját, így idén bővül az augusztusi rendezvények száma. Aug. 5-én vasárnap 11 órakor egy ünnepi szentmisével folytatódik az ünnepségsorozat, mely szentmisét Dr. Veres András megyés püspök celebrál. (Azért írtam, hogy folytatódik, mivel az ünnepségsorozat aug. 4-én este a Margaret Island koncerttel kezdődik ????). Aug. 5-én 16 órakor pedig a Művelődési házban ad koncertet a farmosi Kovács Pál zenekar, mely zenekarban elsőhegedűs háziorvosunk Dr. Benke Tamás. A koncert után állófogadást adunk az előtérben a megjelenteknek. Önkormányzatunk nevében szeretettel hívom Mosonszentmiklós lakosságát ezekre a rendezvényekre.

Bedő Csaba polgármester


e-ügyintézés
e-papír
Panoráma
Leader Egyesület
Önkormányzati sajtószolgálat
Túraútvonalak
Széchenyi 2020

Weboldalunk süti (cookie) fájlokat használ. Ezeket a fájlokat az Ön gépén tárolja a rendszer. A cookie-k személyek azonosítására, látogatási szokásaik követésére nem alkalmasak, szolgáltatásaink biztosításához szükségesek. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k használatába. További információért kérjük, olvassa el adatvédelmi nyilatkozatunkat