Széchenyi 2020
2024. június 21. - Péntek
Kezdőlap  Kapcsolat  Oldaltérkép  
Mosonszentmiklós Online

ÁSZ pénzügyi monitoring vizsgálata


2019.12.16. 12:33
ÁSZ pénzügyi monitoring vizsgálata
Az Állami Számvevőszék még október 11-én jelezte felénk, hogy 220 települést, így községünket is ellenőrizni fogja (az önkormányzat gazdasági fenntarthatósága volt az ellenőrzés címe és kiterjedt az önk. gazdálkodásának a fenntarthatóságára, az önk. eladósodásának a kockázatára és az önk. vagyon értékmegőrzésére).

Az ellenőrzés a Magyar Államkincstár által rendelkezésre bocsátott 2016-2017. évi összevont önkormányzati költségvetési beszámolók alapján készült + ahol szükség volt onnét dokumentumokat is kérhettek be.
Az ellenőrzés eredményéről készült összefoglaló az alábbi helyen érhető el:

https://asz.hu/storage/files/files/jelentes/2019/19246.pdf?ctid=762
 
A jelentés mellékletében találhatók azon önkormányzatok, ahol valamilyen szintű hiányosságot, problémát találtak. Településünk neve nem található ezen listában.
A jelentésről a mai napon kaptunk egy rövid lezáró levelet is, melyet mellékelek. A levélben leírják, hogy az önkormányzatunknál pénzügyi egyensúlyt veszélyeztető lényeges kockázatot nem tártak fel. 

Bedő Csaba
polgármester

Magyar falu program
e-ügyintézés
e-papír
Panoráma
Leader Egyesület
Önkormányzati sajtószolgálat
Túraútvonalak
Széchenyi 2020

Weboldalunk süti (cookie) fájlokat használ. Ezeket a fájlokat az Ön gépén tárolja a rendszer. A cookie-k személyek azonosítására, látogatási szokásaik követésére nem alkalmasak, szolgáltatásaink biztosításához szükségesek. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k használatába. További információért kérjük, olvassa el adatvédelmi nyilatkozatunkat