Széchenyi 2020
2021. július 27. - Kedd
Kezdőlap  Kapcsolat  Oldaltérkép  
Mosonszentmiklós Online

Indul a szelektív hulladékgyűjtés!


2020.09.11. 13:00
Indul a szelektív hulladékgyűjtés!
Az elmúlt időszakban már informáltuk Önöket, hogy településünkön 2020. október 1-től kezdődően szelektív hulladékgyűjtés kezdődik.
.
Tájékoztatom a mosonszentmiklósi lakosságot, hogy ezen a héten a hulladékgyűjtő edények megérkeztek településünkre. Az edényzet kiosztását 2020. szeptember 16-án kezdjük meg. Az edényzet szétosztásában önkormányzatunk csak segítséget nyújt a szolgáltatónak, annak módját nem mi határoztuk meg.

A kukát az a személy veheti át, akinek a szolgáltatóval szerződése van, magyarán az, akinek a szemétdíj befizetésére szolgáló készpénzátutalási megbízás (sárga csekk) a nevére szól. Ez azért van így, mivel az átvételkor haszonkölcsön szerződést kell aláírnia a szerződő félnek. A kukákat elektronikus csippel látták el, mely sorszámozva van, ez a sorszám kerül az Önök által aláírt szerződésre is.
.
Az edényzetet az önkormányzati konyha udvarán (Zrínyi u. 29.) veheti át a lakosság az alábbi időpontokban:
.
szeptember 16-17-18. (szerdától péntekig) 9 – 13 óra között
szeptember 21-22-23-24-25. (hétfőtől csütörtökig) 13 - 17 óra
szeptember 25. (péntek) 13 -15 óra
.
Pár tudnivaló a szelektív gyűjtésről:
- A kiosztott sárga fedelű kukában együtt kell gyűjteni a műanyag, a papír és a fém hulladékot. A GYHG rendelkezik ezen hulladékok szétválogatására alkalmas gépsorral.
- A hulladékokat összelapítva, kiöblítve és ételmaradéktól mentesen kérjük az edényzetben elhelyezni, melyet havonta egyszer ürítenek, ennek konkrét időpontja még nem ismert.
- Ha a szolgáltató az elszállítás során azt tapasztalja, hogy a kukában az előírtaktól eltérő hulladék található, akkor nem üríti ki azt (ellenőrzés is lesz az ürítést megelőzően).
- az ürítésért nem kell külön díjat fizetni!
.
A szelektív szigeteken október 1. után még kb. 1 hónapig lesznek kint a fém, a műanyag és a papírgyűjtő konténerek, utána már csak az üveg gyűjtésére alkalmas konténer marad a gyűjtőpontokon, a többi konténert visszaszállítja a GYHG. Természetesen ezt követően is érvényes az, hogy az ott maradt konténert kizárólag az üveghulladék elhelyezésére használható! Ezt az önkormányzatunk térfigyelő kamerákkal is ellenőrizni fogja.
.
A hulladékudvar továbbra is fogadja a fém, a papír és a műanyag hulladékot, amennyiben a lakossági kuka az ürítést megelőzően már megtelik. Fontos, hogy jól tömörítsék a szelektív kukában elhelyezett hulladékot, így az később fog megtelni. Itt is érvényes a „tapossa laposra” szlogen.
.
Bedő Csaba
polgármester

Magyar falu program
e-ügyintézés
e-papír
Panoráma
Leader Egyesület
Önkormányzati sajtószolgálat
Túraútvonalak
Széchenyi 2020

Weboldalunk süti (cookie) fájlokat használ. Ezeket a fájlokat az Ön gépén tárolja a rendszer. A cookie-k személyek azonosítására, látogatási szokásaik követésére nem alkalmasak, szolgáltatásaink biztosításához szükségesek. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k használatába. További információért kérjük, olvassa el adatvédelmi nyilatkozatunkat