Széchenyi 2020
2024. május 25. - Szombat
Kezdőlap  Kapcsolat  Oldaltérkép  
Mosonszentmiklós Online

Új művelődésszervező kezdte meg munkáját községünkben


2024.05.14. 09:35
Új művelődésszervező kezdte meg munkáját községünkben
Tisztelt Lakosság, kedves Mosonszentmiklósiak!
Rollné Börzsei Hajnalka vagyok, 2024. április 29-e óta az Önkormányzatnál látok el közművelődési feladatokat 4 órában. Korábbi munkahelyeimen pénzügyi, gazdasági és helyi adó területen dolgoztam. 17 évvel ezelőtt fogtam egy vásznat, ecsetet és pár színnel festeni kezdtem. Először munka mellett csak a magam örömére. 2017-ben elindult a SZÍNTÉR nevű vállalkozásom, ahol először 6 fővel majd 9 fővel festünk együtt akrillal, olajjal. Az éles váltás 2023-ban következett, ez lett a főfoglalkozásom.


 Örömmel tölt el, hogy sok mosonszentmiklósi gyermek és felnőtt is látogatja a foglalkozásokat, kipróbálja a festészetet.
2018. december 1-én kerültem a Nemzeti Művelődési Intézethez gazdasági munkakörbe. Nagyon szerettem, hogy mint gazdaságis kolléga a szakmai munkába is belefolyhattam és lehetőséget kaptam 2022-ben elvégezni az OKJ-s Közművelődési munkatárs képzést.  
Házasságban élek, két felnőtt férfi büszke édesanyja és ez év áprilisában született első unokám boldog nagyszülője vagyok. Kunszigeten élek, mindkét fiam itt, Mosonszentmiklóson kíván letelepedni.
Szeretem a kultúrát, a szervezést, a közösséget és azon fogok dolgozni, hogy Önök jól érezzék magukat egy-egy eseményen. A járvány óta kicsit zárkózottabbak lettünk, sokakat nehéz kimozdítani a biztonságot adó otthonukból.  Tapasztalat, hogy inkább az óvodás, iskolás gyermekek szülei és a nyugdíjasok vannak jelen az ünnepségeken, zárttérben tartott programokon. Szeretném, ha az ifjúsági és az ötven feletti korosztály is megszólítható, bevonható lenne a közösségi életbe.
A majálison már itt voltam, láttam a sok érdeklődőt, a jó hangulatot és az összetartást. Egy kicsit kakukk tojásnak éreztem magam, de bízom benne, hogy ez változni fog és elfogadnak. A majálist és a sikeres futóversenyt követően a nyári programok a szabadtérben fognak folytatódni. A jelenleg korszerűsítés alatt álló Művelődési Ház a hűvösebb napokon remélhetőleg megtelik majd élettel. Gondolok itt színházi előadásra, felolvasó estre, előadásokra. Beszélgetésekre környezetünkben élő írókkal, művészekkel, alkotókkal tehetségekkel. Csajok kuckója, ahol csupa jó dolgokat oszthatnánk meg egymással. Főzés, kert, gyermeknevelés, művészetek terén. Kell egy hely, a közösségi színtér, ahol a szabadidős és művelődési tevékenységeket gyakorolni lehet. 
Keresni fogom a lehetőségeket én magam is, de szívesen fogadok és meghallgatok minden jó ötletet. Nyitott vagyok a megvalósítható kulturális programokra, ezért ha tudok az igényekről, arról, hogy mire lenne nagyobb érdeklődés, azt bátran írják meg nekem a szervezes@mosonszentmiklos.hu e-mail címre.   
A település oktatási, nevelési intézményeivel, a civil szervezetekkel is keresni fogom az együttműködést.
Köszönöm a bizalmat, igyekszem a feladatokat a vállalkozásommal összeegyeztetni és lelkesen ellátni.
„Igazi közösség csak ott jön létre, ahol az emberek rejtélyes módon szeretik egymást. Vagyis barátok. Minden érdeken, valláson, politikán, társadalmi helyzeten és világnézeten túl.
(Müller Péter)
 

Magyar falu program
e-ügyintézés
e-papír
Panoráma
Leader Egyesület
Önkormányzati sajtószolgálat
Túraútvonalak
Széchenyi 2020

Weboldalunk süti (cookie) fájlokat használ. Ezeket a fájlokat az Ön gépén tárolja a rendszer. A cookie-k személyek azonosítására, látogatási szokásaik követésére nem alkalmasak, szolgáltatásaink biztosításához szükségesek. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k használatába. További információért kérjük, olvassa el adatvédelmi nyilatkozatunkat