Széchenyi 2020
2024. február 23. - Péntek
Kezdőlap  Kapcsolat  Oldaltérkép  
Mosonszentmiklós Online

Villamos hálózat fejlesztése községünkben


2024.01.12. 11:18
Villamos hálózat fejlesztése községünkben
Január első hetében az EON és a jánossomorjai GT-VILL villamos tervező céggel közösen helyszínbejárást tartottunk két helyen is a helyi villamos hálózat fejlesztése kapcsán. A GT-VILL-t az EON bízta meg az alábbi tervezések elvégzésére:

A Csepete szőlő Lébény felőli oldalán bővülne tovább az önkormányzat által létesített földkábeles kisfeszültségű hálózat, mivel 10 fogyasztó is jelezte itt, hogy szeretné a területére bekötni a villanyt. Itt a nyomvonal kitűzésében és a kötődobozok felállítási helyeiben egyeztettünk. Önkormányzatunk kérése volt, hogy több kötődobozt létesítsenek ezen a szakaszon a jövőbeli igények egyszerűbb bekötése miatt.
 
A másik helyszín a József Attila utca - Sport utca találkozásánál volt, ahol komoly feszültségcsökkenés tapasztalható már a környéken. Ide az EON új trafó felállítását tervezi, amelyről a József Attila utca második része továbbá a Sport utca végig és a közvilágítás üzemelne. Az új trafóval biztonságosabbá válik a villamos ellátás és napelemek telepítése is lehetővé válna. Az új trafó 20 kV-os betáplálása a temetői trafótól indulna földkábellel, így a nyomvonal érinti a Vasút utca temetői szakaszát és a Sport utcát is. Ezen kábel lefektetésekor az EON a közvilágítás 0,4 kV-os földkábelét is lefekteti végig az új trafóig a Sport utcában. Ezen ok miatt, továbbá, hogy a Sport utca műfüves pálya környékén nincs közvilágítás önkormányzatunk kérése volt ezen bejáráskor, hogy a Sport utca közepén hiányzó közvilágítás is tervezésre kerüljön. Mivel a  közvilágítás biztosítása önkormányzati feladat, így ennek tervezési költsége önkormányzatunkat ogja érinteni.  
Annyi információt kaptam még az EON-tól a bejáráskor, hogy a  fenti munkák tervezése-engedélyeztetése kezdődik el most, a kivitelezés 2025-ben várható.
 

Magyar falu program
e-ügyintézés
e-papír
Panoráma
Leader Egyesület
Önkormányzati sajtószolgálat
Túraútvonalak
Széchenyi 2020

Weboldalunk süti (cookie) fájlokat használ. Ezeket a fájlokat az Ön gépén tárolja a rendszer. A cookie-k személyek azonosítására, látogatási szokásaik követésére nem alkalmasak, szolgáltatásaink biztosításához szükségesek. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k használatába. További információért kérjük, olvassa el adatvédelmi nyilatkozatunkat