Varga Rudolf méltatása
Varga Rudolf 1953. július 18-án született Mosonszentmiklóson munkáscsalád második fiú gyermekeként. Apja, Varga Rudolf, a helyi termelőszövetkezetben dolgozott, édesanyja, Bucsi Anna, háztartásbeli volt.
Rudolf az általános iskolát a faluban végezte el, hetedik osztályban pedig már matematika országos versenyt nyert. Középiskolába a Győri Bencés Gimnáziumba járt. Felsőfokú tanulmányai előtt egy év katonaság következett, majd a Szegedi József Attila Tudomány-egyetem matematika szakán, mint programozó matematikus végzett.
1978-ban vette feleségül Ott Annát, mely házasságból 1978-ban Gábor, majd 1983-ban Rudolf született. Anna fiatalon, 1987-ben itt hagyta szeretett családját, így Rudolf egyedül nevelte fel gyermekeit, szeretetben és békességben. Gábort és Rudikát kitaníttatta és elindította őket az életbe. Rudolf fia két unokával ajándékozta meg, Zalánt és Zétényt is nagyon szerette.
Az egyetem után a győri ÉDÁSZ számítóközpontjában kezdett el dolgozni, mint programozó. Megbecsült szakember volt, itthon és külföldön is elismerték. Németországba és Kanadába is járt szakmai utakon. Sorra lépett elő a munkahelyi ranglétrán, jó pár évig programozási osztályvezetőként is dolgozott, majd az ÉDÁSZ pénzügyi osztályán folytatta programozási munkáját nyugdíjazásáig, 20…. -ig.
Tevékenyen vett részt a helyi közéletben. 20 éven át tagja volt a Mosonszentmiklósi Egyházközösségnek, sokáig vezetőségi tag és pénztáros is volt. Mikor nem volt szabad a hit gyakorlása, Ő akkor is járt templomba, és ez így maradt egész életében. Vasárnapi szentmise nem kezdődhetett el nélküle. Alapítója és aktív tagja volt a misekörnek, mely arra volt hivatott, hogy egyházi és közéleti társadalmi munkát végezzen a közös névnapi megemlékezéseken kívül. Rudolf kezdeményezésére 2008-ban a Zichy-tér építésével párhuzamosan valósulhatott meg a templom két oldalsó kápolnájának a külső rekonstrukciója.
Mosonszentmiklóson az önkormányzati választásokon háromszor is nagy többséggel választották meg képviselőnek, két ciklusában alpolgármestere is volt községünknek. Mindig segítőkész volt, a falu lakossága bármikor fordulhatott hozzá panaszaival, problémáival, amit tudásához mérten igyekezett megoldani. A testületi üléseken ötleteivel, felszólalásával mindig a falu érdekeit képviselte, és az itt élő emberek életkörülményeinek jobbításáért fáradozott. Képviselőtársaival és a polgármesterekkel is jól együtt tudott dolgozni, tisztelték és elismerték tudását, egyszerű, de lényegre törő gondolatait.
A matematikai tehetségét nem csak a munkahelyén kamatoztatta, hanem a falu gyermekeinek tanítására, korrepetálására is, mindenféle ellenszolgáltatás nélkül.
A teke szakosztály alapító tagjaként, majd szakosztályvezetőjeként az NB III-ig segítette csapatát. Nagyon sok telt házas mérkőzésen várták a szurkolók Rudit utolsó dobóként, hogy jó dobásaival megnyerje a meccset. Sokszor egészségét sem kímélve dobott, hogy meglegyen a létszám vagy, hogy nyerjen a csapat. Több fiatal, tehetséges dobót indított el különféle korosztályos versenyeken, ahová Ő utaztatta el őket, bárhol is rendezték meg a versenyt az országban. Szép sikereket értek el ezek a fiatalok és sok érmet hoztak haza jóvoltából.
Nagy álma volt, hogy az üresen álló plébánián valósulhasson meg egy bentlakásos öregek otthona, de ezt sajnos már nem érte meg, mivel 2016. szeptember 13-án elhunyt.
Varga Rudolf azon emberek egyike volt, aki emberségből és jó szándékból példát mutatott nekünk. A fentiek lapján javasoltam Varga Rudolfot Mosonszentmiklós község Díszpolgára címre, mely javaslatot a helyi Képviselő-testület is támogatott.